Zespół Szkół Czermin

Zespół Szkół Czermin

63-304 Czermin

Czermin 2B

Rok szkolny 2014/2015

    

        Już po raz osiemnasty w Zespole Szkół w Czerminie, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci im. Jana Pawła II w Czerminie, zorganizowało dla uczniów półkolonie. W tym roku został napisany projekt, który przebiegał pod hasłem - „Witaminka czyli jak zdrowo się odżywiać”, który otrzymał dofinansowanie z Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Jak zawsze było bardzo dużo chętnych, którzy początek wakacji spędzili aktywnie i wesoło. Jak co roku, w pierwszy dzień półkolonii wychowawcy  wraz z uczestnikami udają się na grób ks. Andrzeja Frąckowiaka, jednego z założycieli Stowarzyszenia. Uczestnicy brali udział w różnych grach sportowych, byli na kręgielni w Żerkowie, gdzie oprócz rozegranego turnieju mogli skorzystać z „zielonej” siłowni i boiska.  Starsza grupa uczniów udała się na rajd rowerowy po gminie Czermin. Półkoloniści byli również  w parku wodnym w Pleszewie i w Kaliszu. W Galerii Amber uczestnicy mogli obejrzeć film „W głowie się nie mieści”, który  doskonale łączy inteligentny humor, dynamiczną akcję i szaloną wyobraźnię.  W przedostatni dzień grupa udała się do przepięknego pałacu w Rogalinie, który jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Tam uczestnikom udostępniono korpus główny pałacu z odtworzoną architekturą wnętrz, skrzydło północne pałacu z galerią antenatów i tzw. Gabinetem Londyńskim, galerię malarstwa oraz powozownię. Do spacerów zachęcał znajdujący się za pałacem  ogród francuski z drugiej połowy XVIII wieku  i park krajobrazowy ze skupiskiem starych dębów. Najbardziej znane spośród nich to, noszące imiona legendarnych słowiańskich braci, dęby Lech, Czech i Rus. Ich wiek ocenia się na ponad 700 lat, a obwód pnia największego z drzew, Rusa, przekracza 9 m. Uwieńczeniem XVIII półkolonii w Czerminie były przygotowane przez uczestników kolorowe, przepyszne szaszłyki z owoców i sałatka owocowa, które wszystkim bardzo smakowały. Na koniec każdy otrzymał napój owocowy o nazwie „Witaminka”.

 

W czasie półkolonii opiekę sprawowali nauczyciele: Mariusz Mańczak – prezes Stowarzyszenia, Sylwia Mańczak, Karolina Żurawska, Wiesława Orszulak i Renata Ratajczyk.


Wszystkim, którzy  przyczynili się do zorganizowania XVIII Półkolonii serdecznie dziękujemy. Dziękujemy sponsorom: Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci im. Jana Pawła II, dyrektorowi i Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Czerminie oraz wójtowi gminy Czermin – podkreślają.


Artykuły