Zespół Szkół Czermin

Zespół Szkół Czermin

63-304 Czermin

Czermin 2B

Rok szkolny 2013/2014

 

           W Zespole Szkół w Czerminie już po raz siedemnasty odbyły się półkolonie. Udział w nich wzięło sześćdziesiąt  osób, które początek wakacji spędziły aktywnie i wesoło. Uczestnicy byli w Licheniu, gdzie zwiedzili bazylikę, apartamenty papieskie i wieżę. Pojechali również do Kalisza do Kina Tęcza na film „Gang wiewióra”., McDonalds, Aqua Parku. Z kolei w Poznaniu odwiedzili Termy Maltańskie, gdzie wszyscy półkoloniści rzucali się w wir wodnych atrakcji jak: zjeżdżalnie, szalona rzeka, sztuczne fale, ściana wspinaczkowa, statek piracki i aqua aerobik.

         Park Etnograficzny w Dziekanowicach to atrakcja ostatniego dnia wspólnych wakacji. Czerminianie mogli przenieść się w czasie i zobaczyć w jakich warunkach żyli mieszkańcy wsi, jednym z najstarszych oglądanych obiektów muzealnych była chata z 1602 roku. Następnie promem dotarli do Ostrowa Lednickiego i zwiedzili pozostałości rezydencji pałacowej z II połowy X wieku zbudowanej przez Mieszka I. Na koniec udali się na Pola Lednickie, przeszli przez Bramę III Tysiąclecia nad Jezioro Lednickie – do miejsca gdzie Mieszko I miał przyjąć chrzest Polski. Ostatnim punktem programu było spotkanie w Domu Jana Pawła II z O. Janem W. Górą OP, który podziękował za przybycie oraz zachęcał wszystkich do kroczenia drogą Świętego Jana Pawła II, wręczając każdemu książkę pt. „Nazywam się…Jan Paweł II”.

       W czasie półkolonii wszyscy uczestnicy brali także udział w zajęciach plastycznych z decoupage i modelarstwa gipsowego oraz w grach sportowych. Opiekę nad półkolonistami sprawowali nauczyciele: Mariusz Mańczak, Wiesława Orszulak, Sylwia Mańczak, Karolina Żurawska i Renata Ratajczyk.

Wszystkim, którzy  przyczynili się do zorganizowania XVII Półkolonii serdecznie dziękujemy. Dziękujemy sponsorom: Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci im. Jana Pawła II, dyrektorowi i Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Czerminie oraz wójtowi gminy Czermin – podkreślają.

   

              PROGRAM XVII PÓŁKOLONII "LATO 2014"