• Anonimowa skrzynka na sygnały

Zgłoś!

I dzień - 30.06.2016r.

Rozpoczęcie półkolonii – dzień rozpoczął się od spraw organizacyjnych, z którymi zapoznał prezes Stowarzyszenia pan Mariusz Mańczak. Przedstawił regulamin i szczegółowy program półkolonii oraz zapoznał z przepisami bhp. Następnie z całą grupą, jak co roku, udaliśmy się na grób śp. ks. kanonika Andrzeja Frąckowiaka - pierwszego prezesa i założyciela Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży im Jana Pawła II w Czerminie. Po przyjściu uczniowie, zwłaszcza chłopcy udali się na halę sportową i rozegrali pomiędzy sobą mecze, inni mogli skorzystać z pracowni komputerowej, w której opiekowała się pani Renata Ratajczyk. Odbyły się również zajęcia plastyczne, w  których właściwie dziewczynki  wzięły udział. Jedna grupa pod okiem pani Karoliny Żurawskiej i pani Wiesławy Orszulak wykonała makietę  z gliny i plasteliny "W grodzie Mieszka I", natomiast druga grupa z panią Sylwią Mańczak zrobiła śliczne róże z płatków kosmetycznych i wosku. Po zajęciach udaliśmy się na posiłek.