Zimowisko - 15 - 18.01.2016r.

Zimowisko 2016

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI

IM. JANA PAWŁA II

ZESPÓŁ SZKÓŁ W CZERMINIE

15.01. – 18.01.2016r.

Piątek

16.00 – rozpoczęcie zimowiska, gry i zabawy na terenie szkoły; zapoznanie z regulaminem zimowiska;

19.00 – kolacja; 20.00 - Mistzrostwa w Piłce Ręcznej - wspólne oglądanie transmisji meczu Polska - Seerbia; 22.00 – cisza nocna;

Sobota

7.30 – pobudka, 8.00 – śniadanie; 10.00 – wyjazd do Kalisza - seans filmowy w kaliskiej Galerii Amber:

16.00 – obiad; 17.30 - Msza św.; 19.00 - kolacja;  22.00 – cisza nocna.

8.00 – pobudka; 9.00 – śniadanie; 13.00 – obiad; ok. 15.00 – wyjazd do Jedlca;

15.30 – 19.00 – pieszy rajd zimowy Jedlec – Gołuchów – Tursko; kolacja pizzeria Izabella w Gołuchowie;

22.00 – cisza nocna.

Poniedziałek

7.30 – pobudka; 8.30 – śniadanie; 10.00 – wyjazd do Żerkowa (kręgielnia 2 godz.);

ok.14.00 – obiad i zakończenie zimowiska.

W dniach 15.01 - 18.01.2016 odbyły się po raz kolejny zimowiska dla uczniów gimnazjum w Czerminie zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci im. Jana Pawła II działające przy Zespole Szkół w Czerminie. Zajęcia rozpoczęły sie w piątek o godz. 17: 00. W pierwszym dniu przewidziane były gry i zabawy sportowe na terenie szkoły (tenis stołowy, badminton, piłka nożna itp.) oraz zajęcia w pracowni komputerowej. Uczestnicy otrzymali także kolację. Po kolacji czekała na wszystkich wielka atrakcja - transmisja meczu polskiej drużyny w Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej. Praktyczne przez cały czas trwania zimowiska wieczorami chętni mogli kibicować polskiej drużynie. Kibicowanie okazało się niezwykle skuteczne...

Dzień drugi, czyli sobota przepełniony był atrakcjami. Po śniadaniu i odpoczynku miał miejsce wyjazd do Kalisza, gdzie głównym punktem programu był seans w kinie w galerii Amber. Młodzież miała okazję obejrzeć film amerykański pt. "Point Break - Na fali".  Po projekcji uczestnicy zimowiska uczestniczyli w pokazie I pomocy oraz w wystawie motocykli. Ciekawostką było także bardzo interesujące spotkanie z budowniczym papierowych pojazdów. Po powrocie wszyscy uczestniczyli we mszy świętej w kościele czermińskim, a potem był czas na kolejną atrakcję tego dnia - pizzę lub kebaba, które chętni mogli sobie zamówić

Niedziela upłynęła w sportowej atmosferze - odbyły się mianowicie rozgrywki piłki ręcznej i siatkówki. Po krótkim odpoczynku i przepysznym obiedzie wszyscy udali się gimbusem do Jedlca, a stamtąd na rajd pieszy do Gołuchowa. Było wprawdzie zimno, ale zabawy na śniegu znacznie tą lekką niedogodność zniwelowały. Metą była (tradycyjnie już) Pizzeria Izabella w Gołuchowie, gdzie trochę zmęczeni spacerowicze mogli ogrzać się ciepłą herbatą i posilić wspaniałą pizzą. Dla najbardziej wytrwałych przewidziany był dodatkowo "nocny" rajd do Turska. Ci, którzy czuli się zmęczeni mogli zaczekać w Izabelli i po około 40 minutach ruszyć gimbusem z niezawodnym panem Józefem po odbiór piechurów.

Czas niestety szybko mijał i nadszedł poniedziałek - ostatni dzień zimowisk. W tym dniu nadarzyła się okazja zaprezentowania swoich umiejętności w grze w bowling, gdyż całą grupa udała się na dwie godziny do kręgielni w Żerkowie. Wszyscy żałowali, że zajęcia skończyły się tak szybko, ale niestety nie od dziś wiadomo, że to co jest przyjemne, interesujące i wesołe, kończy się zdecydowanie zbyt prędko.

Przez cały czas trwania zimowiska udostępnione były dla młodzieży sale: komputerowa  i gimnastyczna oraz różnego rodzaju przybory sportowe, wspomniane wcześniej.

Organizatorzy i uczestnicy dziękują za finansowe wsparcie Urzędowi Gminy Czermin i Radzie Rodziców Zespołu Szkól w Czerminie. Zimowisko zostało także w części sfinansowane z środków własnych stowarzyszenia.

Organizatorzy i młodzież dziękują ponadto wychowawcom - wolontariuszom pełniącym opiekę podczas czterodniowych zajęć: panu Mariuszowi Mańczakowi, panu Pawłowi Kaczmarkowi i pani Renacie Ratajczyk.

Sprawozdanie napisała p. Renata Ratajczyk.