Zespół Szkół Czermin

Zespół Szkół Czermin

63-304 Czermin

Czermin 2B

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 1484365
    • Do końca roku: 277 dni
    • Do wakacji: 84 dni
  • Kontakt

    Telefon: (62) 741-61-20

  • Kartka z kalendarza

Komunikat!!!

       Dyrektor ZSP w Czerminie informuje, że zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej od 25 marca 2020 roku kontynuujemy realizację programów nauczania kształcenia na odległość w zakresie przedmiotów ogólnokształcących i pomocy psychologiczno - pedagogicznej zgodnie z obowiązującym planem lekcji w naszej szkole. Dlatego od środy 25 marca nauczyciele potwierdzają przeprowadzenie zajęć lekcyjnych   w ramach kształcenia na odległość, wpisując temat lekcji w dzienniku elektronicznym, następnie papierowym. W module frekwencja nauczyciele wpisują uczniom literki – NZ(nauczanie zdalne). Nauczyciele prowadzący zajęcia w przedszkolu oraz w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej wpisują tematy w dziennikach papierowych.  Nauczyciele monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz ich postępy w nauce na zasadach ustalonych z oddziałem klasowym. Ponadto informują uczniów i rodziców o postępach oraz uzyskanych ocenach poprzez przekazywanie informacji przez e – dziennik i wpisywanie ocen do e-dziennika. Wychowawcy klas informują uczniów, że mogą konsultować się  z nauczycielami uczącymi w celu uzyskania dodatkowych wyjaśnień i pomocy za pośrednictwem e-dziennika lub innego ustalonego komunikowania się na odległość. Nauczyciele do kształcenia na odległość mogą korzystać ze wszelkich technik komunikacji na odległość ( np.: e-dziennik, poczta mailowa, telefon, Facebook, Instagram, Messenger, Skype, strona internetowa szkoły i inne). Dzienny rozkład zajęć uczniów oraz dobór narzędzi pracy zdalnej powinny zatem uwzględniać możliwości psychofizyczne ucznia, jego wiek i etap edukacyjny oraz zalecenia odnoszące się do czasu korzystania z urządzeń umożliwiających pracę zdalną. W szczególności uwzględnić należy:

  • Równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych tygodniach
  • Łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia
  • Ograniczenia wynikające ze specyfikacji zajęć

W realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość nauczyciele powinni  uwzględnić specjalne potrzeby edukacyjne uczniów, dostosowując sposoby  i metody pracy do potrzeb i możliwości uczniów, w tym wynikające z indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych uczniów objętych kształceniem specjalnym. Proszę uwzględnić zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń komunikacyjnych na odległość, a także ich dostępność. Dodatkowo należy systematycznie gromadzić i przechowywać treści przekazywane uczniom oraz korespondencję zwrotną od uczniów w celu udokumentowania swojej pracy w tym okresie.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe:

  1. Epodreczniki.pl
  2. Portal wiedzy dla nauczycieli
  3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
  4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
  5. Portal lektury.gov.pl
  6. Strona Centrum Nauki Kopernik
  7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
  8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
  9. Serwis Ninateka
  10. Serwis Muzykoteka Szkolna
  11. Biblioteka Cyfrowa Polona
  12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
  13. Serwis Telewizji Polskiej
  14. Serwis Polskie Radio Dzieciom
  15. i inne ( np. WSiPnet, Nauka zdalna z Nową Erą)

Narzędzia  informatyczne oraz zamieszczone na nim elektroniczne materiały edukacyjne są publiczne, a korzystanie z nich jest powszechne i bezpłatne do szkół, uczniów, nauczycieli i rodziców. 

Najbliższe komunikaty będa dostępne na e-dzienniku na stronie startowej w zakładce Informacje.

   Pozdrawiam : Krzysztof Orszulak