Podsumowanie projektu "Powstanie Wielkopolskie w naszej pamięci: - 29.03.2022 r.

29 marca 2022 r.  uczniowie klasy VIII a i VIII b zaprosili nauczycieli i wszystkich uczniów na podsumowanie projektu "Powstanie Wielkopolskie w Naszej Pamięci". W grudniu 2021 r. minęło 103 lata od wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji 27 grudnia delegacja uczniów wraz z wychowawcami  udała się na miejscowy cmentarz, złożyła kwiaty, zapaliła znicze i odczytała apel pamięci poległych. W miesiącu marcu wszystkie klasy realizowały zadania wspólne i te wyznaczone klasom. Na lekcjach wychowawczych uczniowie obejrzeli krótki film o przebiegu powstania, a następnie wspólnie rozwiązywali krzyżówkę. Wszystkie klasy rozwiązały hasło, które brzmialo HOTEL BAZAR, gdzie z okien tego hotelu przemawiał Ignacy Jan Paderewski. Każda klasa uczyła się wielkopolskiej Marsylianki.

Na początek wysłuchaliśmy montażu słowno- muzycznego, który oddał hołd zwycięskim powstańcom.

W ramach projektu klasy otrzymały zadania specjalne, z których się wywiązali:

klasa I - przygotowała flagi, które mieli na apelu;

klasa II - oryginalne rozetki powstańcze, efekty zawieszone przed klasą;

klasa III a i III b - wykonały czapki powstańcze, które mieli założone na głowach;

Klasy IV - VI - wyprodukowały 40 lapbooków, wyróżnieni to: Judyta Hypka, Wiktoria Grygiel, Martin Półtorak, Patrycja Mikołajewska, Szymon Grześkowiak, Michał Szpitalniak, Anna Dorsz, Antonina Fajka, Magdalena Majchrzak, Zuzanna Zwierzchlewska i Mieszko Nowaczyk.

Klasy VII a i VII b opracowały opisy znanych powstańców wielkopolskich, a efekty zawiesili na gazetkach;

Klasa VIII a i VIII b przygotowały prezentację i apel okolicznościowy pod czujnym okiem p. Renaty Mujty i p. Natalii Jezierskiej.