Egzamin ósmoklasisty - język polski - 24.05.2022 r.

24 maja 2022 r., o godz. 9.00, 33 ósmoklasistów przystąpiło do rozwiązywania egzaminu z języka polskiego. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego składał się z dwóch części. Za pierwszą z nich można zdobyć 25 punktów i są to zadania z czytania ze zrozumieniem. Druga część, to wypracowanie. Tu do zdobycia jest maksymalnie 20 punktów. Łącznie uczniowie mogą uzyskać do 45 punktów. Na egzaminie ósmoklasisty uczniowie mieli 120 minut, by zmierzyć się z zadaniami z języka polskiego. Z informacji przekazanych przez uczniów wiadomo, że na teście pojawił się fragment "Zemsty" Aleksandra Fredry i uczniowie odpowiadali na związane z nim pytania. Z relacji uczniów trzeba było się zmierzyć z opowiadaniem, a także z tematem, który poruszał motyw przyjaźni. W rozprawce należało - odwołując się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu - rozważyć trafność stwierdzenia: "Z przyjacielem łatwiej pokonać trudności". Natomiast opowiadanie miało z kolei opisywać spotkanie z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej.